Aréna smrti - Kapitola druhá (2. část)

6. srpen 2015 | 09.41 |

   "199054-Vlk zahynul, vítěz 19971111-Fialový. 3 body." ozval se hlas Vůdkyně, která se usmála. "Tak konečně začínáte hrát." řekla si pro sebe. "Tím líp pro sponzory druhých, aby si vás všimli."

   "Je mi líto." řekl Fialový a pohlédl na mrtvého Vlka. "Ale tady rozhodně nemůžu zůstat."

   "Ty...!" zaječela Bestie a s křikem se rozběhla proti němu. To už před něj skočila Bílá a Bestie jí přeběhla po meči. Polekaně se za ní podívala a spadla na zem, následovaná svou krví.

   "Jak nečekané, v boji proti 1999167-Bílé zahynula 198969-Bestie. Zjizvení potomci získávají další bod." řekla Vůdkyně, snad i hrdě. A tak, povzbuzovaní lehce publikem, rozběhli se Zjizvení potomci proti zbylým ze Zrození tesáků a pozabíjeli je. Celkem se jim připočetlo 10 bodů. "Neuvěřitelné. 21 bodů a to teprve začali. Oni vážně nevědí, kdy přestat."

   "Zrození tesáků, kompletně vyhlazeni." řekl muž a připsal Zjizveným potomkům body. Sponzoři se hned začali hlásit. "A Zjizvení potomci získávají výhody. Hlásí se k nim všichni sponzoři Zrození tesáků."

   "Když jejich skupina zemře, sponzoři mají právo ji vyměnit." vysvětlil Fialový a přimhouřil oči. "Jak sprostě lidské."

   "Hry v Aréně smrti mají jenom jedno pravidlo.

Zabíjej a získej ostatní sponzory, pak přežiješ." pomyslela si Vůdkyně a usmála se. Dotkla se obrazovky před sebou. "Trochu si pohrajeme, začátečníci."

   V bloku H rázem země začala zářit. "Na stromy!" zakřičel Šedý a všichni začali lézt po stromech. Zelený však spadl a zakřičel. Bílá pro něj skočila, sykla bolestí, ale hned s ním lezla po stromě.

   "Co to je?" zeptala se Černá zle.

   "Lávová země, jak nečekané pro začátečníky hned v první hodině, naše paní je vážně krutá pro tenhle ročník." zasmál se nějaký muž a Vůdkyně se usmála. "A rozhodně nehodláme skončit."

   "Vězni jsou zvířata, tak se k nim tak chovejme." řekla hrdě a přejela rukou po obrazovce. Voda se rázem zvedla a pohřbila ve své vodě Kiwie. Děti hned utíkaly, aby je neutopila, ale některé z nich však nemohly, takže zemřely. Body se jim odečetly.

   "Potvoro!" zakřičela malá holčička. To už na ni spadl strom.

   "Žádné vulgarismy vůči mně, prosím." usmála se Vůdkyně mile a lidé začali tleskat. Hry v Aréně smrti teprve začínají. Sponzoři přidávali sázky na své skupiny a posílali jim balíčky s lékárničkou.

   "Jako první byli Zjizvení potomci ze všech nováčků, je vidět, že jim to pálí." řekl muž.

   "Sklapni!" zaječela Bílá zle a hodila dýku proti kameře. "My nejsme vaše loutky!"

   "Tobě to nestačilo?" zeptala se Vůdkyně a stiskla tlačítko. Bílá zakřičela a chytila se svého označení na krku. "Pak budeš trpět víc."

   "Bílá." řekl Fialový mírně polekaně. Vůdkyně se podívala směrem k muži se zeleným šátkem a polekala se. Viděla, že snižuje svou nabídku, a tak rychle přestala. Muž nakonec žádost zrušil a věnoval jí pohled. Zamračila se.

   "Magor jeden, takhle mě držet v šachu." řekla zle. "Jeho peníze pro nás budou vysoce přínosné, pokud oni vyhrají. Je schopný na ně vsadit tisíce, statisíce... milióny! Bez jediného zaváhání klidně vsadí všechno, co dnes má... Neskutečně mě štve."

   Šedý se podíval dolů na zem. Utrhl větev a hodil ji na zem. Hned shořela. Pohlédl směrem ke kameře. Muž v zeleném šátku ho pozoroval. Vůdkyně se spojila s mužem se zeleným šátkem.

   "Nepřeceňujete je?" zeptala se. Muž mlčel. "Vím, že jste si chtěl vsadit hlavně na Šedého, ale jsou zde daleko silnější v jiných blocích. Stačí se pořádně podívat." Muž i nadále mlčel. "Hra v aréně je jako na pružině. Nikdy nevíte, kdy vás lidi rozhoupou natolik, abyste dosáhl svých cílů..." Ušklíbla se. "a kdy vás zase pustí, abyste se z toho hnoje vyhrabal sám. Taková jsou naše pravidla. Sponzoři jsou zde hlavní. Takže si to dobře rozmyslete. Pokud prohrají a skončí, vaše peníze budou naše, kolik peněz jste takhle už promarnil?"

   "Se svými penězi udělám to, co pokládám já sám za vhodné." řekl muž klidným hlasem a vypnul konverzaci.

   "Jak myslíš, hlupáku." pomyslela si Vůdkyně zle a roztáhla si prsty tabulku. "Zahřívací kolo končí, musí si dojít pro zásoby..." Dotkla se nějaké tabulky a země zase zchladla.

   "Bude nejlepší, když se budeme, ještě chvíli pohybovat po stromech." řekl Šedý.

   "Bomba, budeme skákat po stromech, jako opice." zasmála se Bílá.

   "To si snad děláš srandu, ne?" zeptala se Černá.

   "Opice, opice." smála se Bílá, div nespadla dolů z větve.

   "Nemáme na vybranou, musíme najít vchod do bloku G, existuje totiž skulina mezi pravidly. Nemusíme zničit ostatní skupiny. Stačí jenom projít." řekl Fialový.

   "Pak nečekejme, až nás někdo zabije." řekl Šedý a Bílá přeskočila na druhý strom.

   "Uííí!" zakřičela vesele a chytila se větve. "Pojďte! Je to sranda!"

   "Sranda na zabití, jasně." řekl Zelený.

   "Dělej." žduchl ho Fialový, až zakřičel leknutím, protože klesal dolů.

   "Jen utíkejte a bavte nás, zvířata." řekla Vůdkyně vesele. "Protože o nic víc v těchto hrách nejde. Aréna smrti je jenom pro zábavu druhým."

   Zjizvení potomci se hnali kupředu díky větvím stromů nebo lián, ale těm přestali důvěřovat, když jedna pod Bílou praskla, naštěstí už stála na větvi. Černá navrhla, aby šli po kamenech.

   "Jasně a spálíme si hnáty dřív, než vůbec dojdeme k louce, co?" zeptala se Bílá.

   "Zkus mi jednou věřit." řekla Černá zle. "Sice tě nenávidím, ale řídím se podle mapy. Je jasné, že je upravená. Proto nepředpokládám, že by zásoby byly hned u kraje lesa, jak je to nakreslené. Rozhodně je to posunuté, někde doprostřed, aby nás mohli zabít."

   Rázem slyšeli výstřel a rozhlédli se. Pak se objevila tabulka s nějakou dívkou a rozpadla se na kousky.

   "Číslo 19881312-Bublina byla odstraněna, pokoušela se o útěk, neuposlechla varovný signál, body nikdo nedostane, nikomu se nestrhnou. Bublina byla samotářka." ozval se počítač.

   "Zabíjí se za to, že pokusíme utéct." řekl Fialový. "Je pochopitelné, že se nás snaží nenápadně odstranit, a tak to svedou na pokus o útěk."

   "I za tyhle řeči by měli zabíjet, nemyslíš?" zeptal se Zelený.

   "Od teď bychom si měli dávat pozor na to, co říkáme a jak se chováme." řekla Černá.

   "Že to říkáš zrovna ty." řekl Šedý.

   "Vpřed!" řekla Bílá a rozběhla se po větvi stromu a přeskočila na druhou. "Jestli chceme získat nějaké zásoby, musíme si pohnout. Ostatní rozhodně nebudou lenošit. Jdeme!"

   "Stejně to tady zničím." řekl Zelený tiše a zamračil se.

   "Pošlete Vyjednávače." řekla Vůdkyně a podepřela si hlavu. "Je to nuda."

   "Ale Vůdkyně, Vyjednávači se mají posílat až druhý den Her." řekl muž vedle ní. Vystřelila po něm a zastřelila ho.

   "Zmlkni, Drozde, tady vydávám rozkazy já." řekla klidným hlasem a podřízený padl k zemi. "Pošlete Vyjednávače a hned!"

   "Rozumím." řekl muž a něco naťukal na rudém náramku.

   "Letošní ročník Her bude nezapomenutelný pro všechny." řekla Vůdkyně hrdě. "Tímhle rokem se zapíšeme do dějin, jako nejbrutálnější pořadatelé. Sponzoři budou moci jenom prasknout nad tím, že své peníze vrazili přímo nám do rukou úplně zbytečně. Zapomněli, že se pravidla mění podle mě. Body jim budou brzy k ničemu. Nikdo z nich nevyhraje. Všichni zemřou, trestanci, špína společnosti." A pak se rozesmála.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře