Jak hudba může ovlivnit psaní příběhů?

27. listopad 2015 | 07.00 |
› 

Po dlouhém a hlasitém uvažování jsme to konečně dopsali (přestože je to až tak krátké). Rozhodli jsme se napsat skutečně zajímavý článek, tak snad upoutáme Vaši pozornost dostatečně! Dlouho jsme nad tím nepřemýšleli - prostě to, co nám vešlo na mozek, jsme také napsali :)

Protože naše soustředěnost je úplně nulová, potřebujeme něco, co udrží naši mysl v pozoru několik hodin, ne-li dní, než nás vůbec nějaký ten příběh napadne! Jakou hudbu posloucháme? Pokaždé je jiná! Například při povídce Všichni chtějí vládnout světu jsme poslouchali upravenou Say something (je nám líto, ale interpreta si už nepamatujeme), ale především Hated you from hello od Downplay. Je tam jistě vidět, kolikrát jsme se nechali unést textem a také tóninou, kterou je píseň zpívána (především Nicolase jsme si vychutnávali). Během tvorby Až mě probudíš nám v uších zněla pouze jedna jediná písnička, a to pořád dokola – Run od Snow Patrol. A co se v neposlední řadě týče naší nové povídky Pouto snů, tak na tu padlo hned několik písniček; Young and Beautiful od Lany Del Rey, Change od Above only, Last goodbye od Dead by April... a spoustu dalších, které jsme poslouchali třeba během psaní pouze jedné kapitoly a potom jsme potřebovali zvolnit, tak jsme sáhli po něčem jiném, například po kvalitních soundtracích z různých filmů.

A věřte, že toho je ještě spousta, ale zrovna nám na mysl tolik názvů písniček nepřichází! Zřejmě se raději vrátíme k tomu, co umíme nejlépe (aspoň doufáme). Už teď se těšte na další povídky, které pro Vás s radostí píšeme!


Zdraví Spisovaterka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře