Čaj vs. káva

11. prosinec 2015 | 07.00 |
› 

Nedávno jsme vedli hodně rozsáhlou debatu s našimi příbuznými. Jedni z nás pijí výhradně kávu (několikrát denně, s mlékem po okraj nebo bez) a ti druzí z nás si vychutnávají dokonalý požitek z výborného, teplého čaje, který zahřeje jak na těle tak i na duši. Protože venku už začíná být pořádná kosa, jednoho krásného večera jsme začali hovořit na toto téma; proč pijeme čaj/kávu? A naše malá společnost v domě se hned rozdělila na dvě strany. Ti, kteří upřednostňovali kávu, drželi při sobě a nadávali nám, plní vzteku a opovržení z naší nedospělosti, zatímco my, "čajoví maniaci", jak nás nehezky nazvali, jsme si poklidně pili svůj čajíček a nestresovali se. Rozhodli jsme se tedy pořádně zamyslet nad původem obou těchto surovin a proč v nás probouzí milující nebo nenáviděné pocity.

Čaj pochází z čínských čajových lístků a naše polovina obsazenstva má k východni části zeměkoule speciální vztah (takže nebyl pochyb, že jsme si hned vzali své čaje a začali bojovat!). Dokonce i ve Velké Británii pořád pijí čaje a užívají si onen dokonalý, božský klid, zatímco mohou rozjímat a vychutnávat si jedinečnou chuť čaje.

Káva, jak jistě všichni víme, se vyrábí z kávových bobů z Afriky, tudíž jižní část polokoule je její domovinou. Milovníci kávy nás označovali za barbary, přitom jsme to měli udělat dříve my, protože čaj pijí jen ti "inteligentní a mocní", jak se říká. Naše dva tábory se několik hodin dohadovaly pouze o tom, proč by ta druhá strana měla ustoupit a přiznat, že onen jejich horký nápoj je lepší. Dokonce někdo navrhl kompromis, že horká čokoláda je nejlepší, ale bohužel tuhle osobu jsme po zbytek dne už neviděli.

Potom nás napadlo, že když tolik milujeme čaje a východní kulturu (kde po většinu roku prší), tak jsme maniaci do deště - což je pravda pravdoucí a nestydíme se za to! Na druhou stranu ti, kteří tolik milují kávu, se vyžívají v teplém létě a nemohou si odpustit jediný den bez kávy i v obrovských vedrech, kdy se my svého čajového dýchánku pro své vlastní bezpečí vzdáme.

V našem souboji "Čaj vs. káva" nakonec nikdo nezvítězil a všichni přijali nehezkou porážku v podobě vypití drahocenného nápoje druhé strany. Všem se křivila ústa v odporu k dané tekutině, protože ji roky nepili, nebo ji nepili vůbec. Po dlouhém a namáhavém boji nakonec skončila celá zásoba kávy a prázdné krabice čajů v koši. Ani jedna ze stran nehodlala přijmout porážku a schválně jsme zjišťovali po okolí, kolik lidí upřednostňuje čaj a kolik lidí upřednostňuje kávu. Tak snadno se nevzdáme!

Protože jsme se do toho obuli trošičku hodně, otravovali jsme naše sousedy skoro i po půlnoci a ptali se jich tím nejdebilnějším způsobem, který jsme mohli vymyslet, takže nám naši anketu doslova omlátili o hlavu.

Když jsme několik hodin po půlnoci přepočítávali výsledky obou skupin, shodli jsme se, že nám mozky nefungují dostatečně, abychom to ještě vnímali a počítali najednou, a jako kompromis jsme si šli udělat přeslazené nebo příliš horké kakao. A přesto budeme pořád rozděleni na dvě skupiny, kdykoliv se zase sejdeme. Pro příště budeme kontrolovat hrníčky a doufat, že někdo okusí "protivníkův" nápoj a podlehne mu.


Takto by se dal shrnout náš neskutečný experiment a dlouhá debata. Snad jste se pobavili nad ignorací a hloupostí obou skupin. Přejeme hezký den!. Zdraví Spisovaterka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Čaj vs. káva tlapka 11. 12. 2015 - 08:55
RE: Čaj vs. káva zly-ctenar 11. 12. 2015 - 14:38
RE: Čaj vs. káva the-lonely-part 11. 12. 2015 - 19:19
RE: Čaj vs. káva spisovaterka 13. 12. 2015 - 16:01