Zloděj balónků

12. leden 2016 | 07.00 |

   Pořád si to pamatuji, jakoby se to stalo včera. Dostala jsem nečekanou pozvánku na oslavu narozenin jedné z mých pochybných kamarádek (bylo to zadarmo, tak proč také ne, že?). Na pozvánce bylo napsané dort a balónky zdarma. Zapomněla jsem zmínit, že tato kamarádka je pořád duší ještě dítětem.

   Sice jsem váhala, ale nakonec jsem se rozhodla, abych ji neurazila, že jí půjdu alespoň popřát.

   Po dvou hodinách jsem našla konečně její byt a váhavě zazvonila na pochybně vypadající zvonek. Sotva jsem se ho dotknula, hned se otevřely dveře a mně někdo vtáhl dovnitř. Aniž bych se pořádně rozhlédla, byl mi skutečně dán talířek s dortem a do druhé ruky balónek.

   Zaraženě jsem civěla před sebe. No, je to zadarmo, tak proč si to neužít, že? Usadila jsem se bezpečně do rohu a spokojeně snědla ten malý kousek dortu. Nebyl nijak zvláštní, ale balónek to vše vynahrazoval.

   Najednou se přede mnou objevil mladík, možná patnáctiletý a mile se na mě usmíval. Za něco mi poděkoval. A potom mi sebral balónek!

   Div jsem nepustila talířek k zemi nebo ho nerozdrtila vzteky. Ten malý zloděj balónků mě okradl! Podvedli mě! Žádám policejní zákrok! Prudce jsem vstala a šla najít svou tak milovanou a neznámou kamarádku. Když jsem jí vylíčila situaci, jen se zasmála. Měla mě snad za blázny?

   "Ten malý zloděj balónků je můj syn," řekla pobaveným hlasem a bavila se na můj účet. Syn nesyn! Sebral mi balónek, jediný důvod, proč jsem sem přišla. Dort byl příliš sladký! Zábava stála za nic... jen ten balónek byla světlá naděje, že se mi tady něco líbí.

   Nakonec jsem opustila byt rozhořčená, protože mě vyprovázel zloděj balónků, zatímco měl dalších patnáct balónků (a vím moc dobře, kde je sebral!). Rozhodla jsem se, že toho malého klučinu nahlásím na policii. Začíná to s balónky a jednou? Jednou vykrade třeba Národní banku v Praze!

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Aneb, co se nám zase jednou prohnalo skrz hlavu. XD Snad jste se pobavili. Zdraví Spisovaterka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře