Dej mi svou duši - Kapitola šest

18. duben 2016 | 06.54 |

"Je to moje chyba," řekl Lucaw s pohledem k zemi, když se Ryan pomalu probudil. Smysly měl pořád otupělé, ale co ho trápilo nejvíce... Měl hlad. Měl takový hlad, že sotva rozeznal, na koho útočí. Než si Lucaw uvědomil, že jeho bratr je vzhůru, zakousl se mu Ryan do ramene a oči mu rudě zářily, zatímco mu kolem úst poletoval prapodivný tmavě modrofialový prášek, zatímco Ryan pomalu zavíral oči. "Neměl jsem ti říkat, aby ses ovládal a hladověl..."

Když Ryan zavřel oči úplně, rychle odešel od Lucawa, zakrývaje si ústa i nos, pevně svírajíc oči k sobě, jakoby si nepřál vidět, co provedl. Začalo pršet. Ryan za to byl vděčný; alespoň necítil Lucawovu duši tak moc, jako před malou chvílí. Když měl jistotu, že už je klidný (a najedený), otočil se na svého staršího bratra.

"Kde je Christián?" zeptal se pouze. Lucaw mlčel a podíval se trochu do země. To už po něm Ryan zaútočil, vyzvedl ho násilím na nohy a vztekle na něj zavrčel: "KDE je CHRISTIÁN?!"

Bratr mu nemohl říct hořkou pravdu, že ho nebyl schopný ochránit. A navíc...Moc času nerozhazování neměli. Těch pár měsíců... se zdálo být naprosto krátkých. Pokud bude u Zelmena, dá mu napít své krve a jejich snaha, jak z něj vychovat ovládajícího se démona, bude zmařena. Útok byl narafičený, aby se jim povedlo unést Christiána, až nyní jim to teprve došlo. Nejen proto, že se mění v démona, ale bez jeho očí nejsou schopni odhadnout, kde nepřítel zaútočí příště, ani nevidí, zda jsou zde démoni pořád nebo už utekli.

Když dorazili domů po celé prohlídce města, Ryan vztekle kopl do sedačky a zanadával. Byla to jeho chyba. Kdyby se v čas ovládl a nešel by po těch malých částkách duše Zelmena v jeho krvi, tohle by se nikdy nestalo. Jeho bratr by tady byl s nimi. Udeřil se silně do hlavy a přál si mít otřes mozku. Pak by se necítil tak provinile.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Omlouváme se, že dnešní kapitola je takto krátká, ale dnes přidáváme rovnou dvě!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře