Dej mi svou duši - Kapitola sedm

18. duben 2016 | 10.00 |

Ryan stál naproti překrásné, mladé plavovlasé ženy, která se na něj mile usmívala. Agathia rozevřela svou náruč a objala Ryana okolo ramen, šeptajíc mu slova plná lásky a něhy, zatímco držela jeho ramena a opatrně ho hladila po obnaženém krku. Ryan se na ni otočil, objal ji a políbil něžně na líčko. Dveře se však prudce rozevřely.

Když Ryan nabral vědomí po tvrdé ráně do hlavy, mohl jenom bezradně sledovat, jak Athéna drží svou sestru pod krkem a oči jí rudě září. Křičel na ni, aby přestala. To už však dovnitř vstoupil Zelmen s rukami v kapsách a vše spokojeně sledoval. Ryan ho prosil, aby ji zastavil. Zelmen jenom pobaveně poznamenal, že má pohled hloupého člověka, který naletěl démonům.

A zatímco Athéna škrtila Agathiu, Zelmen zaútočil na Ryana, který se stejně bránit nemohl. Zakousl se mu hluboko do krku, zatímco mu oči svítily rudou barvou jako krev, která stékala po Ryanově bledé pokožce. Zakřičel naposledy její jméno, než ji Athéna hodila na zem mrtvou.

"Agathio!" rozezněl se jeho smutný hlas po celém pokoji, zatímco si Athéna lízala krev ze rtů a usmívala se na něj.

Když měl Zelmen krve dost, Ryan se sotva udržel na rukách a říkal mu, aby ho zabil. Zelmen si utřel krev z brady a ušklíbl se, jeho tesáky jasně zazářily; byly opět bělostně čisté. Přiměl ho, aby se na něj podíval. Byl pro něj jenom kořistí, pouhou lidskou troskou.

"Přeješ si dostat šanci, při které možná jednou zabiješ Athénu?" zašeptal mu tehdy do ucha svou nabídku a spokojeně se usmál. Poslal Athénu pryč, když se Ryan rozhodl. Zelmen na nic nečekal. Nemohl si nechat ujít onu sladkou kořist před sebou.

A té noci se zrodil démon-člověk Ryan a zemřela smrtelnice Agathia.

Ryan sebou prudce trhl a probudil se orosený potem uprostřed noci. Hodiny u jeho hlavy sotva odbíjely půlnoc. Trochu sklopil víčka. Vzpomínka, na kterou si přál raději zapomenout. Praštil se do čela a hřbetem ruky si zakryl oči.

"Agathio..." zašeptal její jméno předtím, než upadl znovu do hlubokého, bezesného spánku. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře