Hra - Prolog

29. březen 2016 | 07.00 |
› 

      Poté, co mi zemřeli oba rodiče, jsem byla svěřena do péče mé tety Fergudy a strýce Ovise. Hned při příjezdu jsem si všimla několika věcí. Jsem na venkově. Mám víc, než jednoho bratrance. Do té doby jsem si myslela, že mám pouze jednoho. A když to rychle spočítám, je jich celkem šest. Každý z nich má svůj sen. Až mi bude osmnáct, budu moci odejít. Předtím jsem se nemohla dočkat, až ten den nadejde, ale když nám končily prázdniny, uvědomila jsem si, že jsem se na nich stala lehce závislá.

       Začala jsem s nimi chodit do školy. Dva zůstávali doma, protože do školy už nemuseli chodit. V podstatě jsme doma zůstávali všichni, protože na této střední škole existují jakési propustky. Šest bratranců a ještě žiji, říkáte si?

Damadovi, který je stejně starý, jako já, jsem pomohla vyplnit jeho sen jako prvnímu. Sice se mu všichni smáli, protože se chtěl stát dabérem, nakonec se mu povedlo získat první místo ve školním projektu, díky kterému ho pak poslali na opravdový konkurz. A ten vyhrál.

       Mým dalším bratrancem je Anzoh, který si dělá legraci úplně ze všeho. Jediná věc, kterou miluje, je jídlo. Na to nedá dopustit, ani se s nikým nikdy o nic nerozdělil. Jeho snem je stát se dokonalým hercem, na což už nepotřebuje cvičit, protože byl herec už od útlého dětství, co si pamatuji.

       Bratranec Pelter je sice lehce stydlivý a uzavřený, ale jeho sen mi byl inspirací k tomu mému. Chtěl by v budoucnu pracovat s dětmi. Má na to celkem i povahu. Je hodně starostlivý. I přes svou uzavřenost je to bratranec, bez kterého bych se celkem bála vykročit ven z domu.

Něco by mi chybělo. Něco milého a tichého. Někdo.

       Sice říkám, že Thomias by mi rozhodně nechyběl, ale i přes jeho povahu svůdníka, ho pořád mám ráda jako bratra. Touží se stát rockovou hvězdou. Vlastně už jí je. Jen potřebují oficiální debut od nahrávacího studia. Už tam byli několikrát, ale pokaždé je z neznámého důvodu pro mě vyhodili. Tomu taky pomohu, aby dosáhl svého snu.

       Jediný bratranec, který je normální, je Pivak. Jeho sen je opravdu zajímavý. Možná těžce dosažitelný. Ale vypadá odhodlaně. Chce být dirigentem. Chci mu pomoct za každou cenu, protože on pomohl mně opravdu moc. Dokáže uklidnit jenom pohledem do očí, a když mluví, cítím, že nemám starosti. Ze všech bratranců ho mám nejraději. Je milý, upřímný a laskavý.

       Na rozdíl od Jianka, který se chová pořád jako arogantní blbec. Prý chodí s nějakou Brittany. Rozhodně umí přimět lidi, aby dělali to, co on potřebuje. Podle mě hodně pomohl při Damadově konkurzu, když se pořád bavil s porotci. Hraje taky na kytaru. Je tajemný. Pořád se v něm nevyznám. Ale zajímá mě ze všech bratrů nejvíce. Jeho minulost, na kterou si nepamatuji. Vždycky jsem si myslela, že je stejně starý, jako ostatní bratranci, přitom je mu už dvacet dva let. Netušila jsem, čím si musel projít.

       Na mém stole leželo sedm papírků. Jeden mohu už bezpečně schovat do stolu. Damadovo přání se splnilo. Jako druhý na řadě je Anzoh. Dobrá, divadelní podia a scény... chystejte se na novou hvězdu!

       Jmenuji se Lennula. Jsem původně z města, které jsem milovala, a venkov jsem nenáviděla. Nyní jsem si trochu zvykla i na ten zápach z bahna a na deště, které nám ničí úrodu. Nám? Jim... Jsem pořád hrdá na to, že jsem z města. A to nezmění fakt, že musím utíkat v dešti po bahně, abych jim zachránila obilí. Díry v zemi nepočítám jako zpříjemnění mého pobytu. Spíše mě deprimují. Moli, které nacházím doposud ve skříni, mě už tolik neděsí. Snad jen ptáci, kteří sem občas vletí, div mě nezabijí. A ano, mívám občasné představy, které lidem nahánějí hrůzu, když s nimi o nich mluvím. Jsem šílenec. Ale kdo není, že?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře