Dej mi svou duši - Bonus

16. květen 2016 | 07.00 |

"Zabavte mě," přikázal Zelmen spokojeně a opřel se o svůj trůn. "Žiju už přes několik staletí, doposud mě nikdo nepobavil tolik, jako obyčejní lidé, kteří prosili o svůj život. Proste tedy o své mrzké životy. Přimějte mě k tomu, abych Vás hned nezabil, sotva se nadechnete a rozhodnete se mi odpovědět do záporu."

Agathia se zamračila, ale Athéna se pousmála. "Proč bychom se měly podřizovat nějakému démonu, jako jsi ty?" zasmála se Athéna, ale Agathia ji váhavě chytila za ruku, prosíc ji šeptem, aby ho neprovokovala. Zelmen však její poznámku přehledl a spokojeně ty dvě lidské ženy sledoval.

"Možná proto, že právě držím Vaše životy ve svých rukou," připomněl jim pobaveně. "Pobavte mě! Rozesmějte mě!" roztáhl ruce a ušklíbl se. "A možná Vás nechám naživu, když se budu bavit dostatečně!"

Tu noc, když několik démonů přepadlo Agathiu a Athénu, zachránil je tajemný mladý muž, ve skutečnosti démon, jenž náš svět obývá už po mnohá staletí a spokojeně sleduje, jak lidé trpí, ale přitom se nudí, protože zatím nikdo neuspokojil jeho touhu bavit se. Avšak nepočítal, že i onu noc se střetně se svým největším problémem ze všech. Když už vstal, že obě ženy přemění v démony, jeho démoni pronikli dovnitř oknem a varovali ho před vetřelci. Agathia si trochu dodychla, ale Zelmen se jenom ušklíbl. Přikázal démonům, aby ho ještě chvíli zdrželi a dva věrní malí démoni zmizeli, sotva jim vydal rozkaz. Přistoupil k Athéně a opatrně jí přejel chladnou rukou po krku. Zle na něj zavrčela a plivla mu do tváře. Stiskl jí tvář mezi prsty a ptal se jí, kolik si myslí, že obyčejná žena, jako je ona, strpí z jeho síly jenom v rukách, zatímco ji pobaveně sledovala, jak se na něj mračí, zatímco jí pomalu drtil čelist mezi prsty.

"Nech toho!" zakřičela Agathia zoufale, sledujíc svou sestru trpět. "Vezmi si mě, ale... Ale AGATHIU nech žít!"

Zelmen se na ni pobaveně podíval a zasmál se. Jenom chladným hlasem poznamenal, že miluje tu lidskou obětavost, a přestože ho Agathia prosila, zakousl se Athéně do krku a její křik splynul s noční bouří, která se přihnala odnikud.

Když do místnosti pronikli Ryan a Lucaw, Agathia držela Athénu v náručí a plakala. Nebyla schopna říct, co se stalo.

Agathiu odnesli k domů tří bratří, ale ještě tu noc se Athéna proměnila a utekla. Nemohli ji po mnoho měsíců najít a Agathia si zoufala. Dokud ji a Ryana jednu noc nevyrušil právě Zelmen a... její sestra. Tu noc Athéna zemřela a Ryan se změnil na démona. Zelmen slíbil Athéně, že se může Ryanovi pomstít tak, že nakazí jeho nejmladšího bratra, o kterého se tak rád stará. A tak nedlouho poté se zaútočila Athéna na Christiána, ale byla odhalena, jen zčásti ho poškrábala. Aby mohla jednou proměna proběhnout pořádně, dokončil její dílo Zelmen.

Avšak... tu noc byl nakažen lidskou krví. Byl si vědom omezeného času své vlády, a přesto se smál. Nikdo netušil, že nejstarší, úplně první démon ze všech pomalu, ale jistě umírá na lidskou krev. Chtěl, aby se nevyřešené účty vyřídily rychle. Proto, když se dozvěděl, že Christiánovi zbývá už jen půl rok do proměny, rozhodl se jednat. Unesl ho a chtěl jeho proměnu urychlit, aby mu předal svou krev a on se stal dalším členem Vyšší vrstvy. Avšak to se mu nepovedlo. Lucaw a Ryan v čas odvedli Christiána daleko od místa, kde byl nakažen, a po mnoho dní za pracných rituálů z něj dostávali Zelmenovu krev.

Zelmen zemřel s myšlenkou, že jeho rod zůstane zachován. Ale mýlil se.

Zemřel a jeho rodová krevní linie zemřela s ním. Avšak jméno bylo zachováno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře