Kdo jsem?

10. duben 2016 | 08.00 |
› 

Protože jsme byli požádáni jednou osobou, abychom jí pomohli s jedním tématem, rozhodli jsme se, že se Vám s ním podělíme. Snad se Vám bude líbit, je to hodně krátké.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Kdo jsem? Velmi dobrá otázka. Jsem obyčejným člověkem, nebo vysoko vznášející se bílá labuť, jenž pozoruje svět, jak se pomalu ničí a přitom se něco nového pořád rodí? Ne, nejsem bílá labuť. Jsem černá labuť, která vše velmi tiše pozoruje. Velmi uctívaný a přitom všemi nenáviděný pták, který, když roztáhne křídla, vládne všemu.

Jak poletují všichni ptáci oblohou, já nepoletuji, já se vznáším, pluji mezi oblaky a tiše pozoruji svět. Avšak nemyslím si, že mám tak vytrvalá křídla, nejsem tak odvážná, jako ostatní, abych se každý rok vydávala na tu samou, dlouhou cestu. Raději zůstanu zde.
Na místě, kde brzy začne sněžit, a má černá pírka se změní v bílá.

Ach, jak nerada sleduji ostatní, tak povýšené bílé labutě, které si neustále čistí svá bílá peříčka, aby byly tak dokonalé.

Netoužím po dokonalosti, jako ony. Raději jsem sama sebou. Zůstanu navěky černou labutí, která jde proti světu, přestože všichni chtějí, aby kráčela hrdě s davem, aby odhodila černé peří a očistila tak svou mysl i duši.

Ne, jsem černá labuť, která smýšlí jinak, která je jedinečná právě taková, jaká skutečně je. Nelituji žádných svých rozhodnutí, protože ta ze mě učinila to, co jsem dnes. Pokud být černou labutí znamená být odlišná, pak tedy přijmu toto "prokletí" a hrdě budu kráčet ve stínu ostatních, abych chránila jejich čistotu a pýchu. Kdo jsem?

Jsem ta, která vše sleduje z povzdálí a tiše doufá ve svou příležitostnou šanci, jak vyvolat zmatek.

Ostatní jsou jiní, naprosto stejní. S úsměvem na rtech se sice tvrdí, že jsme sice všichni stejní, ale není tomu tak. Každý je jiný. Já se za svou odlišnost nestydím. Jsem hrdá na to, že nejsem jako ostatní. Mám svůj vlastní názor a za ním si stojím. Jsem jediná svého druhu, krásná černá labuť, která má právo na to všechno, jako ostatní kolem mě.

Kdo jsem? Jsem tajemná osoba, která ne vždycky řekne všechna svá skrytá tajemství a nestydí se za to. Každý občas máme nějaké to tajemství, které si nepřejeme nikomu říct, abychom ho ochránili před krutou pravdou nebo před nehezkou lží. Jsem osoba, která ne každého poslouchá natolik, aby si mě mohl ochočit, jako nějakého psa. Ne, jsem svobodně myslící bytost.

Černá labuť, která letí vzduchem proti všem bílým labutím, které před ní pomalu padají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře