Tichý zvonek "opět" nezklamal

17. duben 2016 | 07.00 |
› 

Jistě si pamatuje naši šťastnou nebo nešťastnou příhodu s naším tak milovaným a poslušným zvonkem. Nedávno se nám stala opět geniální věc, po které tento poměrně mladý krám skončil na dobro v koši. Začalo to všechno jednoho krásného sobotního rána (ano, dovtípili jste se správně, bylo to včera!). Spokojeně jsme si hověli v posteli a zase se tak trochu hádali, zda je lepší káva nebo čaj. Naneštěstí k bitvě a bláznivé honičce přes celou ulici nedošlo a obě strany pro jistotu změnily téma, aby nás zase něco střeleného nenapadlo.

Když jsme si užívali tak hezký víkend a plánovali si, kam pravděpodobně pojedeme načerpat inspiraci, zazvonil zvonek. Nikoho jsme nečekali, tak kdo to mohl zase otravovat? A navíc o našem dni volna! Že jim není hanba – takové lidi, kteří přijdou i o víkendu otravovat = zabíjet je na potkání!

Šli jsme tedy otevřít, ale... No pochopitelně, nikdo tam nestál. Zase si malé děti hrály, aby si zkrátily ten nekončící den volna, který jsme si my tolik užívali. Sotva jsme se zase vrátili do postele, rozezvonil se zvonek znovu. Spěchali, abychom stihli případně stihnout a vyhubovat tomu, kdo si z nás vystřelil. Ale po otevření jsme zase zírali do prázdnoty před sebou. To se opakovalo asi ještě šestkrát, ano, máme opravdu zlaté nervy, ale toto bylo dost i na nás, takže jsme trpělivě stáli u dveří a skrz kukátko se dívali, kdopak nám to pořád sahá na zvonek, který má tak nehezký zvuk.

Když se konečně objevil pachatel-pachatelka, otevřeli jsme dveře a zírali na malou, asi pětiletou holčičku, která se na nás váhavě podívala. Potom se mile usmála a znovu nám zazvonila na zvonek. My jsme na ni jenom němě zírali. To si snad dělá legraci, ne? Takhle nás honit tak brzy ráno? Vzápětí k ní doběhla jedna postarší paní a omlouvala se za svou vnučku. Se slovy: "Víte, jí se strašně líbí Váš zvonek." se s námi rozloučila a my na ni hleděli, jako na maniaka.

Takže nakonec jsme si museli nechat vyměnit zvonek tak, aby všechny raději odpuzoval. Pokud nás někdy navštívíte, budete muset vypíchnout obě oči Kačera Donalda. Ano, jsme krutí, ale tohle tu malou uličnici naučí! Prozatím spíme v pohodě a užíváme si ničím nerušený víkend.

Zdraví Spisovaterka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře