Recenze - Zelená míle

28. listopad 2016 | 07.00 |
› 

Zelená míle

Zdroj: Google.com

Název: Zelená míle

Žánr: Drama, mysteriózní, krimi

Délka: 188 minut

Rok vydání: 1999

Děj: Starý muž, Paul Edgecomb, nám vypráví příběh o své minulosti, kdy ještě před druhou světovou válkou pracoval jako dozorce ve věznici, v části zvané "Zelená míle", kde jsou vězni odsouzení na smrt a počítají své poslední dny života. Jednoho dne do věznice přivezou i černocha Johna – obra, který měl zabít dvě malé holčičky a přitom se bojí spát po tmě. Je tedy možné, že by ony malé holčičky skutečně nezabil, jak tvrdí všem okolo?

(Dále jen pro ty, kterým nevadí spoiler – vyzrazení děje, nebo tento film už viděli)

Náš názor: V tomhle jsme vážní pesimisté, poslední třetinu filmu jsme skoro prospali, a když všichni tvrdili, že při scéně, kdy na elektrickém křesle Johna popravovali, brečeli, my jsme na to jenom hleděli s obočím zvednutým a potom jsme se jich ptali, co je tak rozbrečelo. Pustili jsme si to tedy znovu (i v originálu), ale prostě... nedošlo nám, co na tom ty lidi rozbrečelo. Asi jsme vážně divní a nestydíme se za to. Hodně moc se nám však líbil Divoký Bill (ten šílený vrahoun má něco do sebe, viz. obrázek dole). Když byl na samotce, šíleli jsme pomalu s ním. Herce rozhodně vybírali v jeho případě pečlivě.

Hodnocení: 6/10 (Čekali jsme od toho vážně víc, než nám bylo dáno, takže jsme se rozhodli to hodnotit dle našeho upřímného názoru. Ani Tom Hanks to bohužel nezachránil, a to ho máme opravdu rádi!)

sadnot

Zdroj: Google.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře