Modrá Jane 0

17. srpen 2016 | 07.28 |

Jistě si říkáte, co by člověk, jako jsem já, mohl kdy dokázat? No, popravdě řečeno; dnes jsem toho dokázal opravdu hodně – přišel jsem o práci, pohádal se s rodiči, zavřeli mě v dámských koupelnách bez prádla, střelili do ramene, odsoudili a vyváleli v blátě. Takže už to opravdu nemůže být lepší. Aha, zapomněl jsem. To nejlepší teprve přijde; přesně za čtyřicet šest sekund se rozplácnu o zem, protože mě můj nejlepší kamarád, kvůli kterému jsem byl v podstatě odsouzen, vystrčí z okna. Jistě si říkáte, co by smolař, jako jsem já, měl na srdci. No, vzhledem k tomu, že čtyřicet šest vteřin může být neskutečně dlouhých a já chci zabít nudu, dovolte mi, abych Vám pověděl, jak to všechno začalo. Ale musíme se dostat zpět. Zpět na začátek.

Většina příběhů začíná tím, že se člověk narodí. No, upřímně řečeno, přeskočme tuto etapu. Kdy oficiálně začaly mé problémy? Bylo to už ve školce, kdy jsem poznal svého nejlepšího přítele. A zmínil jsem se taky, že můj nejlepší kamarád je holka? Jméno: Jane Everdeenová. Datum narození: 10. 04. 1992. Znamení: Beran. Povaha: Nepředvídatelná! Záliby: Nestačí Vám, že mi úplně ničí život a bude mít za následek za nějakých čtyřicet šest sekund mou smrt? Mám pokračovat? Už tehdy v necelých pěti letech mi dávala najevo, že i když je o necelý rok mladší než já, má o dost větší sílu a moc, než já kdy budu mít.

Mé jméno je Robert Esepp. Narodil jsem se 12.04.1991. Jsem také narozen ve znamení Berana. Avšak má povaha změnitelná, blíže neurčitelná. Zním jako robot? To se vám jen zdá. Můj život doposud představoval pouze zapamatování si většinu informací lidí, se kterými jsem se kdy setkal. Většinou to byly jenom tyto základní věci. Matka vždycky dbala na to, abych si pamatoval jen podstatné věci.

Mám jen pár zbývajících vteřin života. Chcete, abych Vám pověděl, co se mi stalo? Musím vám proto sdělit celý svůj příběh. Možná se Vám to zdá divné, že člověk těsně před smrtí uvažuje takto, ale upřímně; kde berete tu jistotu, že zemřu tak snadno? Aha, pode mnou je několik metrů rozdíl od země, zatímco já letím plnou rychlostí tváří napřed. Takže za mě za chvíli bude placka. Hm, to mi ten den ale pěkně začíná!

____________

Pokud nás to nepřestane bavit, možná Vám sepíšeme krátkou, smutnou komedii plnou černého humoru a obyčejného života jednoho neobyčejného odsouzence. Tedy dokud budeme mít pevně spoutanou múzu u stolu a nechávat ji o hladu a žízni! Spisovaterka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře