Aréna smrti - Kapitola pátá (2. část)

3. září 2015 | 07.00 |

   Země se zatřásla. Moses vzhlédl a sledoval kameru, která před nimi vybouchla. Prudce se otočil a další kamera za nimi taky vybouchla.

   "Násilné přemístění..." řekl zmateně. "Chytněte se něčeho!"

   Ostatní ho poslechli. "A co Bílá s Černou?" zeptal se Šedý.

   "Pokud nejsou úplně hloupé, tak jim to dojde hned!" zakřičel Fialový, zatímco držel Zeleného, který poletoval ve vzduchu. Země se rázem rozpadla. Moses to tiše sledoval.

   "Připravte se!" zakřičel.

   "A na co?" zeptal se Zelený.

   "Na vstup do bloku F!"

   Zbylí Zjizvení potomci se polekali. Skutečně tohle řekl? Vůdkyně se jenom usmívala. Použila Násilné přemístění, protože tak si mohla vytipovat lidi, kteří by mohli přežít předem, a ty přemístila. Zbylí se rozpadali na popel, zatímco křičeli. Pět skupin mohlo přežít. Šest lidí samotářů se mohlo dostat skrz.

Hlasy lidí utichaly. Blok G patří k těm nejkratším blokům ze všech. Tam se pouze rozhoduje, zda jste schopni přesunu. Pokud někoho zabijete, je to jenom pro vaše cvičení. Pokud však nezvládnete následný přesun, je to vám to stejně k ničemu.

   Čísla mrtvých lidí zase rychle stoupala. Tentokrát nebudou žádná těla, jenom popely. Lidé se radovali, pískali a tleskali nad tím, kolik lidí jenom za dnešek stihlo zemřít. Muž v zeleném šátku se tiše díval na obrazovku, kde viděl Bílou a Černou, jak se pevně drží větví.

   "Jsou chytří." pomyslel si a podíval se na další kameru, kde byli Šedý a Moses. Pohlédl pak na Fialového a Zeleného. "Došlo jim to poměrně rychle. Ani Moses se k nim připojit nemusel a došlo by jim to. Jaká ironie, že jsem ho sám chtěl označit za mrtvého a on se mi pak zase ukáže." Dotkl se tabulky, něco napsal a objevila se mu tabulka s Mosesovým obrázkem a jménem. "Můj první sponzorovaný vězeň. Proč se k nim přidal? Osud? Vyloučeno. Náhoda? Vyloučeno. Co ho zavedlo k nim?"

   Čísla mrtvých lidí rázem ustála. Lidé se hned hlasitě ozvali radostí, kolik lidí muselo zemřít při přenosu, který ještě nebyl dokončen. Vyjednávači stáli před plotem a hrdě se dívali vpřed. Před sebou měli jednotlivé vstupy do různých bloků. Lidé tleskali i jim. Giloba tam konečně přišel. Ženy vesele zapískaly a projednávaly mu tak úctu.

   "Jak jsme na tom?" zeptal se klidným hlasem

   "Za chvíli budeme mít povolený přístup." řekl Vyjednávač vedle něj.

   "Z První generace přežil jenom on." řekl jeden tiše a druhý se na něj otočil. "Je to maniak. Byl schopný všechny vyvraždit. A navíc... I on sám byl v Aréně smrti předtím, než se stal Vyjednávačem." Ozval se výstřel a muž padl k zemi. Giloba se usmál.

   "Jejda, ujela mi ruka." řekl veselým hlasem a podíval se na něj s úsměvem. "Ale... tvá hříšná duše byla spasena, hříšníku. Chce se ještě někdo dnes setkat s bohem?"

   Všichni mlčeli. Giloba se usmál a pohlédl na vchody před nimi, nad kterými byla skla. Rázem se spustil alarm a sklo nad blokem F zazářilo rudě. Ušklíbl se. Tohle bylo jejich znamení, aby se připravili. Skla u bloků G a H byla prasklá. Už nebylo potřeba tam chodit. Sklo rázem zezelenalo. Giloba se ušklíbl a jako první se vesele rozběhl vpřed.

   Když se Šedý probral, spatřil, že jsou v tropickém lese. Nad nimi bylo písmeno F, zamračil se. Pomalu vstal, po pádu ho však všechno bolelo.

   "Takže jsme v bloku F." pomyslel si zle a vzhlédl. "Stačí se ještě dostat přes dalších pět bloků a budeme volní! Vydržte!"

   Slyšel, jak se něco natrhlo. Podíval se za sebe. Pořád se něco trhalo, jako nějaká látka. Ale nic nikde takového neviděl. Látka se rázem roztrhla celá. A pak nastalo hrobové ticho, které ho děsilo. Ptáci zahvízdali a rozletěli se pryč. Moc dobře věděl, že se něco děje. Ale co to bylo?

   "Jdou sem." řekl Moses a Šedý se na něj podíval. "S tvojí pomocí jsem se dostal do bloku F, Lesa smrti. Pokud to však znamená, že nás označili za stejně nebezpečné, jenom ti mohu poděkovat." Usmál se. "Ale být tebou, raději utíkám. Tentokrát se s námi bavit jen tak nebudou. Přeci jenom jsme překonali dva bloky."

   "Kdo?" zeptal se Šedý.

   Moses se usmíval. "Vyjednávači..."

   Náhle se prostor natrhl a bílá prasklina zavlála, spíše jenom látka, která před chvílí představovala les. A skrz tu trhlinu proběhli Vyjednávači, vepředu byl Giloba a už se vesele smál na své první oběti, které ho velmi potěšily. Přál si, aby prošli. Ještě s nimi totiž neskončil.

   "Připrav se, hříšníku, na cestu do pekla!" oznámil hned vesele, sotva vylezl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře