Recenze - Houdini

9. září 2016 | 05.24 |
› 

H4+

Zdroj: Google.com

Název: Houdini

Žánr: Drama, životopisný

Délka: 166 minut

Rok vydání: 2014

Děj: Harry Houdini už od malička prováděl všelijaké kouzelnické triky. Ať už se jednalo o tahání králíka z klobouku, vyplivnutí míčku z pusy nebo jeho nejznámější trik – únik z řetězů, beden, prostě z čehokoliv. Byl v tom mistr, doba však šla dál. Houdini zvyšoval své nároky – už to nebyla jenom pouhá pouta, která ho svazovala. Matka ho pořád podporovala, stejně tak jeho spolupracovníci. Houdini strach ze smrti nemá. Ale jak se Harry Houdini postaví proti jeho největší zkoušce – životu, kterého se tolik bojí?

(Dále jen pro ty, kterým nevadí spoiler – vyzrazení děje, nebo tento film už viděli)

Náš názor: Začátek přímo velkolepý! Asi máme hodně slabost pro takové malé šílence, jako byl právě Harry. Už po zhlédnutí akcí nabité první části jsme zůstali omámeni a pouštěli si ihned druhý díl. Sice jsme věděli, jak se pokaždé dostal ven už předtím, než to udělal (tak nějak nám to většinou došlo), podání bylo dokonalé. A onu "kulku" u ruského cara jsme si domysleli ihned. Aneb: "Díky strachu vím, že jsem naživu." Pravda. Tohle jsme věděli už dávno, ale Houdini nám podal skutečně zajímavé představení, kdy nás o tom přesvědčil. Když potom oznámil, že získal kazajku, bylo nám jasné, co s ní bude chtít dělat. A opět nezklamal. Smrt matky alespoň pro nás nebylo překvapením, Houdini psychicky nepropadl až na dno, místo toho se zúčastňoval rituálů, kde se měl, jakože, s mrtvými setkávat. A odhaloval podfukáře. No a jak to s naším Houdinim dopadlo? To už se podívejte sami – všechno Vám psát nebudeme. Můžeme jen říct, že to byl opravdu silný zážitek a na nynější "herce kouzelníky" se díváme jinak.

Hodnocení: 10/10 (Neváhali jsme – už na samotném počátku jsme věděli, že nás tento film pohltil. S radostí bychom dali i víc, pokud by to šlo.)

H0

Zdroj: Google.com

H1

Zdroj: Google.com

H6

Zdroj: Google.com

H3

Zdroj: Google.com

H2

Zdroj: Google.com

H5

Zdroj: Google.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře