Recenze - Shigatsu wa Kimi no Uso

14. říjen 2016 | 06.47 |
› 

SWKNU0

Zdroj: Google.com

Název: Shigatsu wa Kimi no Uso

Žánr: Animovaný, drama, hudební, komedie, psychologický, romantický

Délka: 22 epizod

Rok vydání: 2014

Děj: Arima Kosei jako malý hrál na klavír a vyhrával všechny soutěže. Nikdo však netušil, že za hořkým vítězstvím se skrývala tvrdá výchova jeho matky. Když však jeho matka zemřela, Arima se během jedné soutěže psychicky zhroutil a od té doby neslyší tóny, které hraje, přestože jinak slyší naprosto normálně. Od smrti jeho matky uběhly dva roky, Arima od té doby na piáno ani nesáhl. Žil si svůj poklidný život se svými přáteli, Tsubaki a Watarim, dokud do jeho života nevstoupila dívka Kaori, která mu změnila život, převrátila ho vzhůru nohami, do jisté míry mu něco vzala, ale možná mu nakonec dala něco mnohem většího, než by kdy mohl očekávat.

(Dále jen pro ty, kterým nevadí spoiler – vyzrazení děje, nebo tento seriál už viděli)

Náš názor: Sakra! Sakra ! Sakra ! Omlouváme se, že nadáváme hned v úvodu. Ale právě jsme shlédli poslední díl tohoto anime... To je po zatraceně dlouhé době, co nás anime málem dohnalo až k slzám. Ano! Čtete dobře. Nejsme z kamene – konec tohoto anime, píseň na konci, atmosféra kolem celého tohoto skvostného díla... Dohnalo nás to do stavu, kdy schází jenom kousíček, aby nám slzy vyhrkly ven. *tlačí slzy zpátky a zhluboka se nadechnou* Fajn, bude to chvíli trvat, protože tohle jen tak nerozdýcháme. Tak realistické anime jsme dlouhou dobu neviděli! Litujeme, že jsme si toto anime odkládali takovou dobu! Nelitujeme tohoto skvostného zážitku! Jak romantiku nemáme rádi... sakra, tohle nás chytilo za srdce. Nemůžeme jinak – kdyby to šlo, připsali bychom tam ještě tak dvě, tři nuly, aby to bylo podle pravdy. Snad první anime, které v nás probudilo city! Prostředí bylo překrásné – jako bychom v přírodě nebo v parku byli přímo s hlavními hrdinami.

Hodnocení: 10/10 (Nemůžeme jinak – sice jsme chtěli přítele hlavního hrdiny několikrát v průběhu sledování zabít nebo odstřelit na měsíc za jeho otravnost, Kaori ho dokonale zakryla.)

SWKNU1

Zdroj: Google.com

SWKNU2

Zdroj: Google.com

SWKNU3

Zdroj: Google.com

SWKNU4

Zdroj: Google.com

SWKNU5

Zdroj: Google.com

SWKNU6

Zdroj: Google.com

SWKNU7

Zdroj: Google.com

SWKNU8

Zdroj: Google.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře