Aréna smrti - Kapitola druhá (1. část)

3. srpen 2015 | 09.33 |

Kapitola druhá: Krvavé hry začínají

"Koule na řetězu jsme porazili." řekla Bílá, zatímco si projížděla seznam skupin před sebou. "Tolik jich zbývá a mají tolik vítězství..." Vzdychla. "Poněkud deprimující, už jsme mohli být dávno venku."

   "Ze všeho nejdřív musíme najít zbraně." řekl Šedý.

   "Nemáme zřejmě sponzory, takže budou dobře ukryté." řekl Fialový.

   "Říkal jsi něco?" zeptala se Černá a hned zvedla dýky.

   "Divné..." řekl Zelený. "Slyšel jsem, že to záleží na nabídce sponzorů. Někdo musel dát asi hodně vysokou částku a překlikl se."

   "To by se hned stornovalo." řekl Šedý.

   Každý pak na zemi našel nějaké zbraně. Černá vesele zvedla dvě pistole, které si hned připnula k sobě. Bílá se usmála a zvedla ocelové rukavice. Dala ruku v pěst a udeřila do stromu, který skácela. Pak šlápla na něco, co se zablýskalo. Setřepala z toho hlínu a prohlížela si katanu. Vzala i její pochvu a dala si ji na záda. Usmála se.

Fialový na zemi našel dva meče, které si hned připnul k pásku. Ušklíbl se. Zelený zvedl luk a šípy. Zkusil se strefit do stromu, ale minul. Když však zasáhl strom za ním, usmál se, jakože to chtěl udělat. Šedý si zvedl poměrně malou zbraň.

   "Co to je?" zeptala se Bílá a prohlížela si malou hračku. "To je jako pro panenky, nebo trpaslíky."

   "Pěkně vtipné." řekl Šedý mrzutě.

  "Uvidíme, jestli si s těmihle hračkami zachráníte život." pomyslel si muž se zeleným šátkem přes obličej. "Jste vrazi, to si pamatujte. Pokud zaváháte, zemřete! Další dva roky odmítám čekat! To si uvědomte!" Usmál se. "Tak, Zjizvení potomci, vyvražděte ty, co vám jizvy způsobili!"

   "Jeden sponzor by musel zaplatit minimálně přes 30,000, abychom to dostali tak rychle." řekl Zelený. "To mi nejde na rozum, kdo by to dělal?"

   "Asi nějaký nováček." řekl Fialový. "Nebo člověk, co s námi má své vlastní plány."

  "Po dvou letech jsou pořád nováčky!" řekla Vůdkyně vesele. "Nemyslím jenom Zjizvené potomky, ale všechny, co s nimi nastoupili. Postoupilo snad jenom pár skupin, ale ty také hned padly v následujícím bloku." Dívala se na šachovnici před sebou, kterou jí vytvořil počítač. Posunula krále kupředu. "Kdo se stane jejich vzorem? Ke komu budou vzhlížet?"

   Zjizvení potomci se rozběhli kupředu. Pohlédli na mapu, kterou měl každý u svých věcí, a zastavili se. Před nimi tekla řeka, která byla ukázaná na mapě. Pak jim každému zazářila modrá značka vedle řeky.

   "Ukazuje to naši pozici." řekl Fialový. "Celkem dobře vymyšlené, takhle se určitě ztratíme."

   "Sarkasmus?" zeptal se Zelený a pohlédl na řeku před nimi. Šedý se pomalu přes ni přebrodil a podíval se na druhém břehu na ně. "To máme jít jako za tebou, nebo co?"

   "Když už jsme tuhle skupinu vytvořili, nejspíš ano." řekl Šedý. Bílá řeku přeskočila a pohlédla na ostatní. Černá zle zavrčela a chtěla řeku taky přeskočit, ale skočila jenom před břeh. Zle zavrčela a vylezla vedle ní.

   Fialový přes ni poklidně přešel a Zelený přes ni rychle přeběhl, aby ho nestrhla s sebou. Rázem se ozvala rána. Na obrazovce se objevila něčí tvář. Byl to černoch s bílými vlasy. Pak se jeho karta rozpadla.

   "Asi to znamená mrtvé." řekla Bílá a sledovala nebe.

   "Chtějí nás, abychom se tady navzájem pozabíjeli, takže musíme být informovaní." souhlasil Šedý. "Já jsem však přísahal... Pomstím se tomu, kdo mě tady nechal vsadit."

   "A to je kdo?" zajímal se Fialový.

   "Muž se zeleným šátkem." pomyslel si Šedý a pohlédl na kouli nad nimi, která je kontrolovala a sledovala. Muž se zeleným šátkem mezi lidmi mírně vzhlédl, jakoby jeho myšlenku slyšel, a podepřel si hlavu. "To je jedno." řekl Šedý nakonec. "Až přijde čas, on sám to bude vědět."

   "Dejme jim zbraně a oni se pozabíjí navzájem, jak ironické." řekl muž se zeleným šátkem.

  "Trochu jste zariskoval, když jste na ně vsadil tak moc a sotva začali." řekla žena vedle něj. Namířil však na ni pistoli a zastřelil.

   "Mám své důvody, proč si na ně vsadit." řekl muž klidným hlasem a pohlédl na obrazovku před sebou. "Tak, Šedý, doveď svou skupinu k vítězství."

   Vůdkyně ho tiše sledovala a pohlédla na obrazovky před sebou, kde kontrolovala ostatní. "Netušila jsem, že sem ještě po těch dvou letech přijde. Před lety se zřejmě nestihl rozhodnout, protože dvě skupiny hned vypadly. Ale proč vsadil na ně? Až příliš moc jim důvěřuje." pomyslela si. Muž se na ni podíval. "Kdo to je, že se nebojí riskovat?"

   Další rána se ozvala. Tentokrát to schytala mladší dívka s černými vlasy. Její karta se rozpadla.

   "Už se začínají vraždit." řekla Černá. "Nejlepší bude, když se do finále dostaneme všichni."

   "To mi říkat dvakrát nemusíš." řekl Fialový.

   Zelený se rychle ohlédl a vystřelil šíp. Fialový prudce vytáhl meče a odrazil kulky, které někdo vypustil. Zamračil se. Zelený jednoho z nich zasáhl a on se skácel k zemi. Další rána se ozvala a karta muže se rozpadla.

   "To nebylo vůbec špatné." ušklíbl se Vlk. "Jsem Vlk. Tehdy jsme neměli to štěstí se setkat, ale rozhodně vám nedovolíme jen tak projít do bloku G, víte?"

   "Klid, Vlku." usmála se Bestie a k ní přišli i ostatní. "Mají jenom 7 bodů, ti nás nijak neohrozí."

   "Dvacet devět?" řekla Bílá zmateně.

   "Jo, v bloku H jsme už potřetí." ušklíbl se Had. "Ale to vy vědět nemůžete, hned jste vypadli. Získáme si hned 7 bodů, stejně tady nevydržíte a hned zemřete. Na ně!"

   Celá skupina se proti nim rozběhla. Byli to vězni z roku 2011, tehdy se rozdělovala jména podle zvířat.

   "Dostaneme se odsud dřív, než za dalších šest let!" zasmála se Bestie vesele.

  "Rozhodně s vámi nemíním trávit čas." řekl Fialový a vytáhl si své meče. "Musím tady někoho najít. Tak nám nestůjte v cestě!" Rychle okolo nich proběhl, ke konci měl ruce roztažené a meče od krve. Vlk se tiše díval před sebe a pak skonal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře